
Ангстрем-Т бе един от мащабните руски проекти за производство на високо-технологична микроелектроника. През 2009г. проекта бе финансиран със сериозната сума от 815 млн. евро от държавната компания ВЕБ.РФ. Началните планове предвиждаха завода да бъде построен и да започне работа през 2010 година, но това не стана заради различни проблеми и забавяния, като в крайна сметка Ангстрем-Т започна да функционира чак през 2016 г. От тогава до сега предприятието не е внесло нито една вноска за погасяването на държавния кредит, но за сметка на това е натрупало нови дългове за над 80 милиарда рубли. Затова кредиторът ВЕБ.РФ заведе съдебно дело, а в последствие арбитражният съд на Москва призна предприятието в несъстоятелност.
Началните планове предвиждаха Ангстрем-Т да произвежда микроелектроника по стандарти от 250 до 90 нанометров технологичен процес до 2024 г. и да премине към 28 nm до 2026-2027 г. Планът залагаше към 2030 г. да бъде осигурена нужната инфраструктура за разработване на 10 и дори 7 нанометров технологичен процес.
Според анализатори огромното забавяне при откриването на завода е изиграло ключова роля за бързия фалит. Когато производството е стартирало се е използвал 90-130 нанометров технологичен процес, което е било вече неактуално, защо конкуренцията е работила по 45 nm към този момент. Така произвежданата продукция не е била търсена и е нямало интерес към нея на пазара.
