download.bg
 Вход Списание  Новини  Програми  Статии  Форум  Чат   Абонамент  Топ95   Архив 

Ходене по мъките на един хардуерно-софтуерен мъченик

Автор
Съобщение
electric_cc
Вто, 06.07.10, 20:39
[/http://forum.gogobg.net/viewtopic.php?f=7&t=97]

Попаднах тук и ми се видя интересно, затова публикувам тук тази тема, може някой да има и други интересни разсъждения по този въпрос.

phrozencrew
Вто, 06.07.10, 22:26
Уаааа!!! Разлепих се!
insecteater
Вто, 06.07.10, 22:32
Блазе ти
Има готини идеи, но стила му на писане ми е отвратителен и ми затри цялото удоволствие.
karadzha
Вто, 06.07.10, 22:45
Цитат
” от малък съм развил силна зависимост от поялници и компилатори
манията ми е медни жички , резисторчета и капацитети
токове на фуко , чипове и нотепади
тва е болест от десетки години „

Против поялнизависимост има проверено лечение - взема се поялник тип "печка" (100 ватов) и като загрее добре, го държиш 2-3 минути за горещата част Това се повтаря всеки ден до пълно излекуване

dhtj
Сря, 07.07.10, 01:24
Тоя е пълен олигофреняк. Не го дочетох до края. Тоя заеб@ труда на милиони инженери. Почна да разправя как било по лесно да се напрай телевизор. Сигнала да стига само по две жици. Абе това да не е тостер бе че да има две жици . Все едно да кажеш ся: "Закво толкова са усложнени колите? Сложили им бордови компютри, ABS-и, автоматични скоростни кутии, електронни блокировки на диференциали, ESP, тракшън контрол, навигация, контрол на спускане по наклон, отделно датчици, контрол на горивната смес, DSG роботизирани скоростни кутии, междуосеви диференциали с многодисков съединител, задни диференциали с ограничено приплъзване, катализатори за вредни газове, многоточкови колани, еърбеци, Маферсон окачване, въздушни аморисьори, сервоусилватели, климатици, кожени салони, подгрявания на седалките, чупещи волани, LED фарове, деформируеми зони - пълен таш@к за ограбване, продукт на гламави инженери. Един двигател и четири колела стигат. "
karadzha
Сря, 07.07.10, 02:37

RE: Ходене по мъките на един хардуерно-софтуерен мъченик

” Тоя е пълен олигофреняк. Не го дочетох до края. Тоя заеб@ труда на милиони инженери. Почна да разправя как било по лесно да се напрай телевизор. Сигнала да стига само по две жици. Абе това да не е тостер бе че да има две жици . Все едно да кажеш ся: "Закво толкова са усложнени колите? Сложили им бордови компютри, ABS-и, автоматични скоростни кутии, електронни блокировки на диференциали, ESP, тракшън контрол, навигация, контрол на спускане по наклон, отделно датчици, контрол на горивната смес, DSG роботизирани скоростни кутии, междуосеви диференциали с многодисков съединител, задни диференциали с ограничено приплъзване, катализатори за вредни газове, многоточкови колани, еърбеци, Маферсон окачване, въздушни аморисьори, сервоусилватели, климатици, кожени салони, подгрявания на седалките, чупещи волани, LED фарове, деформируеми зони - пълен таш@к за ограбване, продукт на гламави инженери. Един двигател и четири колела стигат. "

DJ, нещо сложно винаги може да се направи по-опростено и пак толкова функционално. Е, не може хептен да се маха на гьотере
За майтап си го бива

pdtomov
Сря, 07.07.10, 04:52
И аз не можах да го изчета докрай! Нещо като носталгия по миналото, когато нещата са били по-прости и разбираеми.
Но живота си върви напред, всичко около нас се усложнява, но става и по-функционално!
И в природата е така, от простото към сложното! Сложните системи по принцип са по устойчиви на външни въздействия. Това се отнася и за техниката и за софтуера.
karadzha
Сря, 07.07.10, 10:37

RE: Ходене по мъките на един хардуерно-софтуерен мъченик

” И аз не можах да го изчета докрай! Нещо като носталгия по миналото, когато нещата са били по-прости и разбираеми.
Но живота си върви напред, всичко около нас се усложнява, но става и по-функционално!
И в природата е така, от простото към сложното! Сложните системи по принцип са по устойчиви на външни въздействия. Това се отнася и за техниката и за софтуера. „

Нищо подобно. При ядрен взрив "сложните" хлебарки ли ще измрат. А и камъните, нещо ми се струва, ще надживеят всичко живо
Слънцето е най-мощната термоядрена АЕЦ, но е далеч по-проста по устройство от коя да е друга ЕЦ
Тъй че човекът усложнява техника, която може да си работи и не така усложнена.

insecteater
Сря, 07.07.10, 12:02
karadzha, борбата с ентропията не е лесна .
pdtomov
Сря, 07.07.10, 17:06
karadzha, имах предвид живата природа. Мислех, че се подразбира.
Да, хлебарките ще оцелеят при ядрен взрив, но си умират от борна киселина, на която човек е устойчив!
Простата техника работи по-лошо и по-ненадеждно от сложната! То в противен случай, нямаше да има смисъл да се усложнява
boy4o
Сря, 07.07.10, 21:15

RE: Ходене по мъките на един хардуерно-софтуерен мъченик

karadzha, борбата с ентропията не е лесна . „
Цитат
” Когато бебето произнася първата си дума, то просто издава най-простия звук и прави най-простото движение с уста. Получава се "ма-ма". Значи още в тази крехка възраст хората знаят как да не увеличават световната ентропия!
                                                                    Кузма Прутков-Инженера, мисъл № 47
 
Казано малко по-сериозно, онзи текст поставя достатъчно съществени въпроси.
 
Фундаментално положение в теорията на системите е, че надеждността им намалява в квадратична прогресия спрямо броя на компонентите и в кубична прогресия от броя на връзките между тях. Следователно, всяко усложняване на конструкцията би трябвало да бъде избягвано най-старателно.
 
Защо, в такъв случай се наблюдава обратната тенденция в толкова много случаи? Не се наемам да отговоря категорично, но смея да предположа, че причината е в особеностите на масовото производство и в масовата консумация.
 
Примерът с цветните кабели е много уместен. В условията на масово производство не може да се надяваш, че изпълнителят на дадена операция ще проявява особена мисъл в работата си, особено щом гони норма. Дай му цветни кабели и нещата ще се подобрят значително. Това вече повлича лавината - не е необходимо работникът да знае какво прави, достатъчно е да знае кой цвят къде отива. Това пък означава, че може да бъде натоварен с още операции, да монтира още части и пр., т. е. появява се безгрижното отношение към въпроса с колко и какви чаркове ще напълним щайгата. Мечтаният идеал на масовата индустрия - продавай, няма значение какво.
 
За отбелязване е и фактът, че само преди преди 15-ина год. "оживяването" на компютърно дъно отнемаше поне час работа на високо квалифициран техник. Днес за повечето неща по тази дейност се грижат специализирани схеми и необучени шерпи. Не е толкова важно, че използването им повишава ненужно сложността и намалява качеството. Важното е да вървят производството и продажбите.
 
Приблизително същите процеси се развиват и в другия край на веригата. Устройствата, предлагани на потребителя все повече са приспособени за употреба от мързелив дебилен неандерталец. Това, разбира се, също повишава продажбите. Обаче, на свой ред, стимулира мързела, дебилността и неандерталството у потребителите.
 
Получава се положителна обратна връзка по отрицателен параметър. Все по-мързеливият потребител търси все по-загубени продукти; все по-мързеливите продукти правят потребителя все по-загубен; още по-дебилизираният купувач иска от пазара още по-тъпи джаджи... и т. н. Докато налудната логика на пазара не доведе до налудност и производителя и потребителя, след което всички вече са доволни от себе си и от живота.
phrozencrew
Сря, 07.07.10, 22:20
Кузма Прутков-Инженера, мисъл № 47 - човек , който никога не е имал деца!
Най-сложната и очаквана дума от едно бебе е "ма-ма"! Пише го дори в бг-мама
Бебето може да каже дори сложни думи като "трактор" и "хипотигров карабъдабър", но никога не би казало "мама" преди всичко останало

Коментар

за нас | за разработчици | за реклама | станете автори | in english  © 1998-2024   Experta Ltd.